Има ли поубаво чувство од наезда на пеперутки во сите нијанси и бои?

Има ли подобро чувство на утринско будење со насмевка на твоето лице, мисли кои се окупирани само од љубов?

Како одеднаш сè станува поинаку …
Срцето станува храбро, ѕвездите стануваат посветли …

Изгледа како да треба да минат денови и години, бури и ветрови, се чини дека е трнлив патот до вистинската среќа и љубов.

Убаво е да се биде вљубен и да се има пеперутки во стомакот, уште попријатно е да се сака, но важно е никогаш да не заборавиме кога сакаме да се почитуваме самите себеси, бидејќи само тогаш можеме да и го дадеме на саканата личност вистинито јас за нас, а во исто време да ги пуштиме пеперутките со нашите мисли, души и со своето срце, затоа што тие само нè прават среќни.

Моите пеперутки се навистина посебни … тешко, многу тешко е да се најдат и многу, многу се ретки, а нивниот животен век е краток. Кога ќе слетат на нашата душа, едноставно треба  да им се препуштиме и да уживаме …

Препуштете им се и вие…

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТексас кобинезонот на Mango владее на Инстаграм!
Следна објаваФотографии кои го слават мајчинството
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР