19.02. // 17:00 – Кафе дружба со ММ и 0 отпад
Youth Can – Младите Можат & Нула Отпад ДОО Скопје го одбележуваат Денот на батеријата со afterwork/afterschool дружење и кафе во замена за 5 празни батерии!

youth-can-coffee

19.02. // 09:00 – Какво образование им е потребно на младите во Скопје?
Локалната обука „What kind of education do YOU(th) need?”, ќе се спроведе во периодот 19- 21 февруари.

kkavo-obrazovanie-im-treba-na-mladite

20.02. // 19:00 – Womenpreneurs Stories s01e02
Слушни ја приказната на Maris Prii, како и други успешни жени од претприемничкиот свет во Македонија, и дознај ги основите на финансирање на твојот стартап.

womenpreneuers-stories-s01e02

facebook event link
Резервирај го твоето место, набави билет навреме:
https://grouper.mk/deal/womenprenerurs-stories-public-room-20-02

21.02. // 19:00 – Retrospect-room, самостојна изложба на Јована Велинова
Придружи ни се и поддржи ја Јована Велинова на нејзиното уметничко патување.

retrospect-room-samostojna-izlozhba-na-jovana-velinova

23.02. // 22:00 – Македонски Шлагери
Овој петок, за прв пат слушаме шлагери со Ретро Рингтонс.

makedonski-shlageri-so-retro-ringtones

facebook event link
За резервации јави ни се на 078 250 554.

25.02. // 12:00 – Social Sunday
Едукативни работилници и дружење за дечињата, мезе и музика за родителите!

social-sunday-at-public-room-6
***

Готвењето е твоја пасија?

Одлично се снаоѓаш со нови рецепти?

Во Јавна Соба имаме отворена работна позиција за готвач/ка и салатер/ка.
Доколку си заинтересиран/а и мотивиран/а да се придружиш на нашиот тим, испрати ни e-mail на contact@publicroom.org со твоето CV или побарај нè на 078 250 554.

oglas-za-rabota-za-kujna
***

Нашето електронско известување го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за интересните случувања во Јавна Соба!

Очекувај го нашето неделно известување следниот понеделник.

Се гледаме во Јавна Соба!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен хороскоп од 19.02. – 25.02.2018 година!
Следна објаваSирнете во една од најлуксузите вили на светот!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР