Краткометражен филм – “Мојот татко” – сценарио и режија на Ирма Башеска Ристовска!

Премиера на 17.2.18.
Во Кинотека на Македонија.
Почеток во 19ч.

Директор на фотографија: Владимир Димоски

Монтажа: Богољуб Миловановски

Продуцент: Загорка Поп-Антоска Андоновска

Постер: Стефан Ристовски

ДАСТА Академија.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовиот Audi A7 Sportback – Динамика во најубава форма
Следна објаваВе носиме во светот на Lusso e home boutique во Скопје Сити Мол!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР