Дозволете да Ви ги претставиме победниците на нашиот неделен  фото натпревар на Instagram!


Ангела Петровска

Ангела Петровска е фотографка – аматер која секојдневно се стреми да ги подобри своите фотографски вештини. Најголема пасија за фотографирање е архитектурата, додека најголем моментален предизвик е портретот!

Фотографијата е направена за време на скијање на планината Пирин, и е благо едитирана со Lightroom, како што ни кажа Ангела, дека најважно од се долови суштината на совршениот момент, на кој и така не му е потребно драстично уредување.

Контакт со Ангела можете да воспоставите преку нејзиниот Instagram, или e-mail (apetrovska25@gmail.com).

 


Ничевски Марио

Марио Никчевски се занимава со фотографирање скоро 5 години и неколку пати има освоено награда на различни конкурси. Фотографијата која го доенсе во ТОП 3 е направена со фотоапарат, во Дојран и е едитирана со Snapseed.

Контакт со Марио можете да воспоставите преку Инстаграм.


Мартина Пенева

Мартина Пенева е фотографка – аматер која обожава да фотографира детализирана архитектура и стрит фотографија. За стрит фотографијата таа ни кажува дека се прикажуваат сите фази низ кои минува една фотографија, идеја, подготовка, исчекување, грешки, нивно поправање, обиди, можности…

Победничката фотографија е направена во Истанбул, пред Аја Софија со Nikon D3100, 35 mm.

Контакт со Мартина можете да воспоставите преку нејзиниот Instagram или e-mail (martinapeneva@yahoo.com).


За да учествувате на нашиот неделен натпревар треба само да не означите на Вашата фотографија (@divian.arts) и во описот да го вметнете нашиот хаштаг (#divianarts).

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрекрасен стан во Mayfair Лондон!
Следна објаваОтворени се вратите за нови дечиња во приватната Кул Кидс градинка
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР