Една од најпрестижните награди кои се доделуваат на секои две години за најдобри фотографии е “Hasselblad Awards”. Неодамна ја објавија листата на овогодинешните победници во единаесет различни категории, како што се портрет, архитектура, улична фотографија, природни убавини, мода и убавина…

Сите оние кои сакаат да учествуваат на овој натпревар, не мора да се професионални фотографи туку и аматери. Победниците ја добиваат титулата за најдобар фотограф, а со тоа стануваат и амбасадори на овој престижен бренд.

Погледнете ги победниците за 2018 година!

Архитектура

Камила Кханапова, Русија

Уметност

Марија Сварбова, Словачка

Мода и убавина

Михаел Барен, Ирска

Фотографии направени од височина

Хорхе Де Ла Ториенте, Америка

 

Портрет

Тина Сигнедотир Нулг, Норвешка

Улична фотографија

Бен Томас, Австралија

 

Дивина

Карим Илаја, Америка

Производи

Мартин Гизицки

Природа

Бенџамин Еверт, Америка

Венчавки

Виктор Хамке, Германија

Проект 21,  Победник Набил Росман,  Малезија

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен хороскоп од 22.01. – 28.01.2018 година!
Следна објаваCéline – колекција пролет/лето 2018!
Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР