Внесувањето на нерѓосувачкиот челик во кујните, со себе носи многу ергономски предности, што елементите од овој материјал ги прави со извонредни карактеристики.

Овие компоненти се многу лесни за одржуавање, посебно, работните острва во кујните.

Во случај на скромна квадратура во кујната, работните острва од нерѓосувачки челик, се сместени на тркала, а можат да се користат на различни начини. Кога пак не ги користите, многу лесно можат да се преместат во некој агол на страна,  кога сакате да создадете дополнителен слободен простор.

Во модерните кујни, префинети дрвени финиши и полирани површини доминираат во било која поставка.

Дефинитивно, малите кујнски острови од нерѓосувачки челик создадат голем визуелен ефект.

 

 

Во кујните со мали квадратури, островите од нерѓосувачки челик овозможуваат многу поведра и осветлена атмосфера, која автоматски делува пооптимистички.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКреативната декорација како централна точка во просторот!
Следна објаваКако се носат впечатливи дезени!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР