Централната точка, претставува исклучително важен детаљ во секој простор, совршен начин да креирате акценти, да го направите вашиот ентериер посебен и да го истакнете тоа што најмногу го сакате …

Може да се обидете со акцентиран ѕид, со големо уметничко дело или со мебел, кој со својат дезен привлекува големо внимание и ја создава централната точка, зависно од просторот што го декорирате.

Погледнете неколку совршени примери …

Постојат многу начини да се акцентираат ѕидовите со различни материјали.

Уметничките дела се посакувани во секој простор и можат да бидат многу лесно менливи, во секој момент, додека впечатливиот мебел е совршена идеја за сите што сакаат чудни дизајнирани решенија или се пасионирани колекционери.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВнимателно со газираната вода!
Следна објаваМодерни кујни со не’рѓосувачки челик!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ