Кожниот мебел е многу популарен дел од домашниот декор, а воедно и е совршен начин за додавање на шик изглед во било кој простор.


Но, и вештачката кожа претставува популарен материјал кој носи изобилие на текстури во нашиот ентериер .

Во последните неколку години, дизајнерите успеаја да инкорпорираат разни декоративни предмети од еко кожа, кои се развиваат и продолжуваат да станат уште подобри и автентични од изминатите неколку децении. Еко кожата може да се инкорпорира во модерни, индустриски, бохо и останати ентериери, а секогаш можете да ја вклучите во вашиот декор на неколку различни начини.

Погледнете неколку идеи…

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДомашна маска за сува и оштетена коса во зима!
Следна објаваКолку се ефикасни додатоците во исхраната пред вежбање?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР