Терминот “љубовен хотел” има различни значења во западниот и источниот дел на планетата, особено во земјите како што се Кина и Јапонија, каде тематиката на вакваи простори овозможува романтична и не ретко, фантастична атмосфера без прекумерна стигматизација …

Всушност, овие места имаат долга традиција и не се ограничени само на незаконити љубовни афери, туку стануваат сè попопуларни и кај брачните двојки, исто така. Денес, љубовните хотели ги менуваат своите прекари во романтични или хотели за парови, додека нивниот фокус е заснован на забавна тема и визуелното значење на ентериерниот дизајн.

Погледнете еден таков љубовен хотел во Кина…

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТоп 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела
Следна објаваДревни методи за одржување на вашата убавина
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР