Дозволете да Ви ги претставиме победниците на нашиот неделен  фото натпревар на Instagram!


Марија Зориќ

(Втор пат со победничка фотографија)

Image may contain: ocean, sky, tree, outdoor, nature and water

Марија Зориќ е наградувана професионална фотографка која се занимава со фотографија веќе единаесет години, со искуство зад себе со фотографирање на бројни фотосесии и настани. Фотографијата е направена во Брела, Хрватска со мобилен телефон.

Контакт со Марија можете да воспоставите преку Facebook, Instagram или e-mail (marija.zoric95@gmail.com).


Стефанија Шутарова

Image may contain: sky, cloud, twilight, outdoor and nature

Стефанија Шутарова е аматер чиј предизвик за фотографирање се пејсажите и зајдисонцето. Фотографијата е направена во Богданци со Canon
Power Shot A3400 IS и не е едитирана.

Контакт со Стефанија можете да воспоставите преку нејзиниот Facebook и Instagram.


Крсте Гајдаџиев

Image may contain: sky, night and outdoorКрсте Гајдаџиев е аматер кој цели кон професионализам. Неговата фотографија е направена во Будимпешта со телефон, а потоа едитирана со алатките на инстаграм.

Контакт со Крсте можете да воспоставите преку неговиот Instagram.

Image may contain: 1 person, sitting and standing

 


За да учествувате на нашиот неделен натпревар треба само да не означите на Вашата фотографија (@divian.arts) и во описот да го вметнете нашиот хаштаг (#divianarts).

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако се носи дезен со точки оваа зима!
Следна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (18.12. – 24.12.2017)
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР