Image may contain: table and indoor

Зградата на поранешната мексиканска амбасада во Стокхолм беше употребена за првата интернационална изложба на актуелниот јапонски бренд за мебел Ariake за време на Stockholm Design Week 2018.

Изложбата беше именувана A Quiet Reflection и мора да признаеме дека бевме навистина шокирани од концептот на изложување на современ мебел во напуштени простории, но кога доаѓа до креативноста на дизајнерите се трудиме да го елиминираме секој сомнеж. Сепак, мала реновација на просторот и освежување на ентериерот секогаш прават чуда, нели?

Image may contain: table and indoor

Брендот Ariake е создаден од две јапонски фабрики за мебел, Legnatec и Hirata Chair, а самиот збор означува „утринска месечина“ или „мугра“ и самата колекција беше ново поглавје на соработка на двете фабрики.Image may contain: table, living room and indoor

Image may contain: people sitting, table, living room and indoor

Image may contain: indoor

Image may contain: indoor

Image may contain: people sitting, table and indoor

Image may contain: table and indoor

Image may contain: night and indoor

Image may contain: people sitting, table and indoor

Image may contain: people sitting, table and indoor

Image may contain: table and indoor

Image may contain: table and indoor

Image may contain: table, living room and indoor

Image may contain: indoor

Image may contain: table and indoor

Image may contain: indoor

Image may contain: table and indoor

Image may contain: indoor

Image may contain: indoor

Image may contain: table and indoor

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен хороскоп од 12.03. – 18.03.2018 година!
Следна објаваПариз гради парк-шума поголема од Централ Парк во Њу Јорк!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР