04.12. // 21:00 – Monday in Public Room: KKLSE
Kiril Kuzmanov Large Small Ensemble и звуците на Oliver Nelson за одличен понеделнички провод!
Резервираше?

facebook event link
Резервации на 078 250 554.

05.12 // 19:00 – Movie Nights
Овој пат те каниме на проекцијата на шведскиот филм „My Life as a Dog”.

movie-nights-my-life-as-a-dog

facebook event link
Пријави го твоето присуство на angela@publicroom.org

04-06.12 – Хакатон за поттикнување на креативност во образованието
Обележи ги датумите 04 – 06 декември во твојот календар и пријави се за учество на #ОбразовенХакатон

hackaton

06.12. // 18:00 – Hiking the Balkans: Serbia&Bosnia
Дојди и дознај за сите авантуристички активности кои ги нудат Србија и Босна!

hiking-the-balkans

facebook event link
Пријави го твоето присуство на angela@publicroom.org

07.12. // 18:00 – Coffee with an expert
Како да се отпуштиш себеси од твојата компанија и зошто е тоа одлична идеја?

coffee-with-an-expert

facebook event link
Пријави го твоето присуство на angela@publicroom.org

07 // 08 // 09.12. – Weekend at Public Room
Музички викенд во Јавна Соба ~
Tри вечери одлична музика, мезе, друштво…

7-8-9-.-12

facebook event link
Резервации на 078 250 554.

10.12. // 12:30 – Social Sunday with Jumping Clay
Овој пат ќе изработуваме украси со Jumping Clay, а инспирација ни се празниците што следат!

Untitled-2

facebook event link
Пријавување на contact@publicroom.org

***

Нашиот њуслетер го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за кул случувањата во Јавна Соба!

Очекувај го нашето неделно известување следниот понеделник.

Се гледаме во Јавна Соба!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПРОМОЦИЈА НА “ЕМИГРАНТКА” – Ирена Павлова Де ОДОРИКО!
Следна објаваКреативни идеи – направете сами новогодишни украси!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР