Image may contain: food

Повеќе од задоволство ни е да Ви ја претставиме работата на младата креативка Божица Шопова.

Божица својот талент го екпресира на порцелан, користејќи фломастери наменети посебно за порцелан. Таа црта на финџали, чајници, чинии, тацни, во акварел и мозаик. Прво приготвува шема, потоа го бои порцеланот, па се суши и на крај се пече. Навистина е практично тоа што порцеланот може безбедно да се користи за секојдневна употреба, па дури и да се мие во машина за садови.

Божица им порачува на сите креативци кои се на почетокот од своето творење, да најдат начин како да го екпресираат својот бран на креативност и да се трпеливи и упорни во самиот процес.  

Image may contain: 1 person, food
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.
Image may contain: food
Image may contain: 1 person
Image may contain: 2 people
Image may contain: coffee cup, drink and indoor
Image may contain: indoor
Image may contain: 1 person
No automatic alt text available.
Image may contain: coffee cup
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.

Доколку сакате да си порачате едно вакво уметничко дело можете да ја контактирате Божица на нејзиниот Facebook или Instagram.
СПОДЕЛИ
Претходна објаваНоемвриска кампања на Mango -“Пред полноќ”!
Следна објаваПосетители вметнати во уметноста од Stefan Draschan
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР