Новогодишната еуфорија, шпанскиот брендот MANGO ја искористи за презентација на ноемвриската кампања “Пред полноќ”. Пред вас се атрактивни парчиња кои ќе ве направат посебни, пред да се избројат последните секунди од 2017 година.

Ги издвојуваме парчињата кои ја истакнуваат женската силуета. Главни протагонисти се кадифето, блескави материјали и капути од еко крзно. Палетата на бои варира во опсег од ладни тонови, како што се зелената и тиркизната, па се до топлите, како што се сенф и розевата. Торбите во фуксија и нијанси на виолетовата во комбинација со турбан, се ѕвезди кога се зборува за аксесоарите.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубави плетени парчиња кои ќе не стоплат оваа зима!
Следна објаваБожица Шопова | Извондредни цртежи на порцелан
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР