Од светло сините, па се до темнo сините нијанси, оваа боја поседува прекрасен и моќен изглед кој создава големо влијание, се тврди дека внесува среќа, но исто така е и одличен декоративен елемент …

Иако сината е речиси совршена за украсување на простори, не мора автоматски, после нанесувањето да биде привлечна за повеќето сопственици. За да го промените овој став, ние ви нудиме неколку примери со кои можете да ги додадете овие природно сини нијанси во вашиот ентериер, уште денес.

Во следните примери ќе забележите дека таа боја е тајната на елегантниот и префинет изглед во сите простории во домот.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваAlicia Vikander во новата кампања Cruise 2018 на Louis Vuitton!
Следна објаваЗа љубителите на фотографијата – Seb Janiak излага во Белград!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР