Во новата празнична колекција на H & M доминираат три бои на зелена, црвена и златна со бели детали. Традиционалните бои ќе го красат секој дом и ќе му дадат топлина што ја сакаме за време на празниците.

Иако е премногу рано да се украсуваат становите со новогодишни и божиќни украси, не само што тоа календарот јасно го покажува, туку и заради фактот дека во нашите краеви и понатаму се носат летни фустани и кратки ракави. Но, никогаш не е премногу рано да планирате и да започнете да купувате нова декорација. Излозите и градовите, наскоро ќе блеснат со светилки и божиќни украси, па затоа е време да ги планираме декорации на нашите домови. Еве што избравме да ви прикажавме од Новогодишната колекција на брендот H & M.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКоја е причината што Kate Middleton никогаш не носи лак за нокти!
Следна објаваПовик за учество во работилници на Истражувачки филмски фестивал Скопје
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР