Kate Middleton е позната по нејзиниот префинет, елегантен стил. На нејзините раце, кога се појавува во јавноста можете да видите прекрасен накит, но никогаш лак за нокти.

Имено, во низа правила кои мора да се следат кога се појавува во јавноста, исто така постои и нешто во врска со лакот за нокти. Наводно, кралицата Elizabeth II. вовела правило, дека ниту една жена од кралското семејство,не смее да носи лак за нокти во впечатлива боја.

Единствениот лак за нокти кој го користат Kate и кралицата Elizabeth е оној од брендот Essie во нијанса “Ballet Slippers”.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМеки и топли – крзнени палта!
Следна објаваПразнична H & M колекција!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР