Во Ikea пристигна новата зимска колекција со главен фокус на Божиќ. Оваа година, Ikea најде инспирација во Исланд и во широкиот спектар на природни материјали со светли тонови.

Уште на прв поглед е јасно, дека Ikea се подготвила за вистински шик Божиќ. Колекцијата е во тонови на матно бела и сива боја, со многу помалку светки отколку што сме навикнати, особено кога станува збор за Божиќ.

И додека минатата година колекцијата беше обележана со шаренило, празниците во 2017 година ќе бидат многу поелегантни со постудени тонови, кои ќе преовладуваат во комбинација со минималистички изглед.

Печењето на gingerbread бисквитот, е дел од Божиќната традиција во Скандинавија, па затоа е природно да очекуваме дека Икеа ќе им оддаде почит на своите корени и на оваа празнична сезона, во форма на чудни и интересни калапи за бисквити.

Бокал за вриено вино

СПОДЕЛИ
Претходна објава“Dora The Explorer” наскоро ќе стане филм!
Следна објаваГудачките инструменти на Leonardo Frigo
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР