Ах, тој кучешки живот. Целодневно излежување, храната е достапна во редовни интервали, низ населбата гордо и храбро се шетаат со крената глава, а кога им е здодевно, главната забава им е ловењето на сопствената опашка во круг. А и  мачките… само спиење, јадење, гребење, предење и повторно спиење…

Иако често им завидуваме на животот на нашите миленичиња, добро е да бидеме ние, бидејќи што ќе прават нашите крзнени миленичиња без нас.

Ни се чини дека Икеа размислува како нас. Новата колекција “Lurvig” е создадена за кучиња и мачиња, а во слободен превод од шведски може да се каже “крзнена”).

Најдобро од сè…колекцијата е лесна и едноставно може да се интегрира со постоечкиот мебел на Икеа.

Целта на колекцијата Lurvig е да им понуди на љубителите на животни производ од висококвалитетен дизајн по поволна цена.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕсента е идеална за “oversized” слоевито облекување!
Следна објаваАктерката Џенифер Лоренс е повторно заштитно лице на Диор!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР