Актерката Џенифер Лоренс е протагонист во новата кампања 2018 на брендот Диор…Бренд амбасадорката позираше во серија портрети, кои ги фотографираше Брижот Лакомб.

Dženifer Lorens je ponovo lice Dior brenda

Креативниот директор на брендот Диор, Марија Грација Кијури, ја пронајде инспирацијата за оваа кампања, но и за колекцијата, во делата на сликарката Џорџија Окиф како и во американскиот југозапад.

Dženifer Lorens je ponovo lice Dior brenda

Џенифер изгледа многу елегантно во фустаните на врзување, со марамите и уникатните сламени шапки, дизајнирани од Стивен Џонс. J’adior и Lady Dior торбите во неутрални тонови, исто така се во центарот на вниманието за оваа кампања.

Dženifer Lorens je ponovo lice Dior brendaDženifer Lorens je ponovo lice Dior brendaDženifer Lorens je ponovo lice Dior brenda

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКолекција на мебел за мачки и кучиња од Ikea!
Следна објаваШто се случува со вашето тело ако пиете пиво секој ден?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР