Секој понеделник ти препорачуваме едно вкусно јадење

Obrok na nedelata-06

 

26.09. // 21:00 – Concert: Birth of the Cool
9 музичари и композиции на Мајлс Дејвис!
Настапуваат Кирил Кузманов- сакс, Трајче Велков- труба, Иван Иванов- сакс, Сашко Николовски- тромбон, Горан Јанев – Маче – хорна, Александар Нинич- туба, Гордан Спасовски- клавијатури, Кирил Туфекчиевски- бас, Славчо Коцев- тапанни.

Уживаме во последната седмица од септември

 

KK

27.09. // 19:00 – Промоција на книга
Марина Анчевска – НЛП тренер, лајфстајл коуч, инспиратор, јога учител.

guest events-01

28.09. // 21:00 -Thursday in Public Room
Четврточки уживаме во вокалот на Јасна Трпкова, гитарата на Александар Таушанов и нивниот репертоар исполнет со џез стандарди и авторска музика.

Thursday

29.09. // 22:00 – Friday in Public Room
Четворица момци и музика од Били Еванс, Чарли Паркер, Мајлс Дејвис…

Friday

30.09. // 22:00 – Saturday in Public Room
Уште едно саботно, џез патување.

Saturday

 

04.10. // 20:00 – Taste of Portugal
Рекордно распродадена вечера која едвај чекаме да се случи.

Ти претставуваме неколку настани од месец октомври

 

portugal

07.10. // 18:00 – Промо – хуманитарен настанl
Презентација, дружење, музика.

kane

07.10. // 20:00 -Distilled Emotion: Neuromancer’s Tokyo
Изложба на серија постери виезулна поезија базирана врз научнофантастичниот роман Неуромансер на Вилијам Гибсон.

zoria

10.10. // 19:00 – Movie Nights
Следи сезона посветена на европски филм.

movie night

11.10. // 19:30 – Hiking the Balkans: Croatia&Montenegro
Дали покрај преубавото јадранско крајбрежје на овие две земји ги познавате и нивните планински убавини?

hiking the balkans

 

Очекувај го нашето неделно известување секој понеделник.
Се гледаме во Јавна Соба!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЦветни дезени во есенската мода!
Следна објаваНаправете го сами: голем и удобен шал!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР