Време е за забавно плетење!

Во истиов период минатата година, големите плетени ќебиња се здобија со голема популарност, а потоа пронајдовме неколку забавни начини да го внесеме овој тренд во нашите домови и гардероби. Џемпери, комбинезони, додатоци за празници … Оваа година, наместо плетени ќебињата, ќе имаме удобни шалови!

Uradi sama: napravite veliki udobni šal za jesenju sezonu

За изработка на овие удобни шалови не ви е потребно многу време (околу еден час), без разлика дали сте почетник или професионалец во плетењето. Ќе ви треба поголема количина мерино (или обична) обемна волна, и тоа е тоа – вистински есенски моден додаток кој ќе дојде со помош на ваши раце, а не со игли!

Uradi sama: napravite veliki udobni šal za jesenju sezonu

Погледнете го ова видео со детали за тоа како да го направите овој прекрасен шал  и да се подготвите за релаксирачки викенд со добра музика и одлична шоља топло чоколадо.

Uradi sama: napravite veliki udobni šal za jesenju sezonuUradi sama: napravite veliki udobni šal za jesenju sezonuUradi sama: napravite veliki udobni šal za jesenju sezonuUradi sama: napravite veliki udobni šal za jesenju sezonu

СПОДЕЛИ
Претходна објаваАко ти се излегува оваа седмица
Следна објаваНајголемиот хит на Balenciagа!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР