More than five decades after they first shared the screen, Robert Redford and Jane Fonda star in the drama "Our Souls ...Оваа година во центарот на вниманието на филмскиот фестивал во Венеција, се најдоа глумците Џејн Фонда и Роберт Редфорд.

Fonda said she loves the fact that films she's made with Redford "bookend our careers".

Тие взаемно си честитаа за примањето на наградите за животно дело и воедно го промовираа нивниот заеднички нов филм “Нашите души, ноќе”  (Our Souls at Night). Нивното појавување на подиумот предизвика бура од одушевување и нивната прес конференција беше вистинсо откритие за нивните животни моменти, за кои многу малку знаеме.

Филмот доби извонредни критики и предизвика голем интерес. Во филмот се работи за љубовна приказна помеѓу двајца возрасни луѓе, во трето доба (Џејн Фонда 79 и Роберт Редфорд 81).

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗа славата, сексот и убавината – најдобрите цитати од Енди Ворхол!
Следна објаваДекоративни перници за екстериери!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР