Хотелот The Pennisula Hong Kong, се здружи со брендот за накит Van Cleef и во нивната понуда е вклучен попладневниот чај со темата на овој луксузен бренд …

Image result for frivole van cleef

Летното мени е инспирирано од мотивите на природата кои можат да се најдат во класичните модели на оваа дизајнерска куќа. Замислете го вашиот омилен цветен Ван Клиф накит во форма на чајно пециво – звучи рајски, нели? Оваа понуда, наречена The Afternoon Tea service е прослава на соработката меѓу хотелот и јувелирскиот синџир.

Related image

Секое парче на храна укажува на одредени парчиња накит од  Van Cleef & Arpels, незаборавната колекција.

За љубителите на солената храна, на менито се наоѓа и салатата Niçoise , пушен лосос, маринирана краставица на бел леб, како и уникатното јадење на овој хотел – свежо печенi колачи со органски џем од јагода и крем. Како спомен, гостите ќе можат да си понeсат со себе бележници, iнспирирани од колекцијата на накит Frivole.

Related image

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШто се случува со веѓите на Инстаграм?
Следна објаваХороскоп од 04.09. – 10.09.2017 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР