ОВЕН

ЉУБОВ:  Сугествно делувате на партнерот и премногу сте интуитивни во приказната околу емоциите.

КАРИЕРА: Одлично расположение ќе ве прати во текот на неделата. Идеите не се лоши кога станува збор за решавање на деловната ситуација околу вашите финансии.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Водете здрав начин на живот.

БИК

ЉУБОВ: Некој ви се меша во вашата врска и тоа почнува да ве иритира. Спремете се за силна емотивна кавга.

КАРИЕРА: Ќе ве мачат одредени дилеми во наредниот период кој не ги решивте во претходниот период. Чуствувате потреба нешто да поправите.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Бидете претпазливи ovaa недела од настинки.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Партнерот е малку лут на вашиот став на недопирлива личност. Бидете внимателни кон неговите чувства.

КАРИЕРА: Без разлика на проблемите на кои наидувате во работата, вие и понатму останувате актвини во играта. Исто така, може да дојде до непријатности од неразумни промени, кои самите ги предложивте.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Внимавајте на хронично болните.

РАК

ЉУБОВ: Ве привлекува личност од минатото а вие се двоимите дали да и дозволите повтнорно да влезе во вашиот живот.

КАРИЕРА: Имате супер соработка со клиенти што се гледа на деловниото поле, кое оди се на подобро. Не ги пропуштајте шансите да добиете поголеми бенефити.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Намалете го стресот.

ЛАВ

ЉУБОВ: Повеќе сте расположени за кавга отколку за разговор со партнерот.

КАРИЕРА: Заради вашето невнимание успехот ви избега за влакно. Ќе има мал застој, но резултатите нема да изостанат.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Главоболка.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Емотивната страна ви е повеќе поврзана со страста. Бидете опуштени во своите намери и тогаш може нешто позитивно да се случи.

КАРИЕРА: Луѓето ве доживуваат како голем мудрец, а вие тоа во суштина сте. Многумина ве прашуваат за совет кој несебично го давате.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Зголемено лачење на хормоните.

ВАГА

ЉУБОВ: Ќе бидете отворени за разговорот со вашиот партнер, а можно е да поминете повеќе километри, за да се случи нешто поконкретно.

КАРИЕРА: Идејата која ќе ја разработите во првиот дел од неделата, ќе го донесе решението на ситуацијата за наредниот период. Свесни сте колку вредите и на тој начин се однесувате.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Оставате впечаток на здрава личност.

ШКОРПИЈА

ЉУБОВ: Вие не треба да бидете сами, па затоа треба да направите нешто исклучително, кога се заедничките излегувања во прашње. Се чувствувате огорчено.

КАРИЕРА: Вашата гордост не дозволува поголема соработка со личност која е спремна да ви се наметне, кога станува збор за нови деловни предизвици.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Повеќе тренирајте.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Партнерот е малку лут на вашиот став на недопирлива личност. Бидете внимателни кон неговите чувства.

КАРИЕРА: И покрај лошите сегменти на вашиот бизнис, ќе опстанете на пазарот. Може да дојде до непријатност од неразумни промени, кои самите сте ги предложиле.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Внимавајте повеќе на здравјето.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Заљубени и среќни, а всушност не сте ни свесни што вистински се случува.

КАРИЕРА: Не очајувате, бидејќи немате премногу лош став кога негативните трендови се во полна сила. Што и да се случи, знаете дека сте доволно силни и способни да се справите со ситуацијата.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Проверете ја крвната слика.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Вашата интуиција за една личност, работи многу добро. Овој став ви помага да го средите вашиот емотивен живот.

КАРИЕРА: Во суштина, вие сте личност која е многу свесна за индивидуалните потези на вашиот шеф, и во тоа “име”, ја чувствувате посилната доза на манипулација на која нема да се согласите.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Стабилно.

РИБИ

ЉУБОВ: Сакате да решите некои детали кога станува збор за партнерот, а кој е премногу тежок. Се обидувате да се ослободите од ланците.

КАРИЕРА: Брзо решавање на вашите финансиски проблеми. Ќе се сретнете со една интересна личност која ќе ви помогне да стигнете до ѕвездите во вашиот бизнис статус.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Се чуствувате добро.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПопладневен чај со тема на луксузниот накит Van Cleef!
Следна објаваСлатки кои предизвикуваат зависност!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР