Фотографката Ели Викторија Гајл снимаше серија фотографии на цвеќиња и портрети.

Бајковитите фотографии биле создадени додека моделите позирале пред шарената цветна позадина.

Гејл вели дека серијата фотографии  „ The Flower Keepers“ е создадена кога се ослободила од сите ограничувања и ја ослободила имагинацијата.

Фокусирана на бојата и расположението, секоја слика е уникатна, а преку својата работа, изборот на костуми и пронаоѓање на локацијата за фотографирање се ослободува и нејзината креативност.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСкриената градина на Amen&Amen!
Следна објаваХит – есенските чизми од Mangо го освојуваат интернетот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР