За сите луѓе кои сакаат специјално прилагоден суперавтомобил, кој дефинитивно ќе биде колекционерски примерок, комбиниран со совршени перформанси и најубава изработка во автомобилската индустрија, компанијата Pagani го претставува најдобриот избор…

Иако италијанскиот производител на автомобили во поголемиот дел се фокусираше со сите свои напори на моделите Huayra BC и Huayra Roadster, тие сепак продолжуваат со создавањето на уникатниот Zonda 760 автомобил, додека последниот доаѓа со името Fantasma Evo.

Pagani Zonda Fantasma EVO - najluđi automobil do sada

Како и другите модели Zonda 760, автомобилот содржи AMG V12 мотор со зафатнина од 7.3 литри и мотор со внатрешно согорување, добро за 760 КС.

Pagani Zonda Fantasma EVO - najluđi automobil do sadaPagani Zonda Fantasma EVO - najluđi automobil do sadaPagani Zonda Fantasma EVO - najluđi automobil do sadaPagani Zonda Fantasma EVO - najluđi automobil do sadaPagani Zonda Fantasma EVO - najluđi automobil do sada

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЦрвениот костим за капење – хит помеѓу познатите модели!
Следна објава85 милиони долари за куќа во која живеела Шер!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР