Со сигурност можеме да потврдиме дека црвеноте костими за капење се хит “must-have” парче на ова лето, за сите познавачи на модата.

За црвените косттими можеме да лажеме се, само не дека се суптилни, но на времете бевме заљубени во нив уште од времето на килтната серија ”Baywatch”. Секгаш популарната црвена боја, која ја сакаат силните и одважни жени, ова лето заблиста на капачките костими на мознатите модели, Бела Хадид, Алесандра Амброзио, Џоан Смолс и други….

Се надеваме дека и вам ова лето ќе ви даде самодоверба и храброст, во вашата торба да се најде еден црвен пар на костим за капење.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБезвремените точки се секогаш шик!
Следна објаваPagani Zonda Fantasma EVO – супер автомобил!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР