Од сезона во сезона, постои еден принт кој секогаш е во мода – принтот со точки.
Како и секоја сезона, така и ова лето, точките се пожелни и тренд. Ограничување нема, подеднакво ги сакаме на сите парчиња, од фустаните до костимите за капење.

Посебно ни се драги оние на костимите за капење во овие жешки летни денови. Точките на капачките костими им даваат женственост и разиграност и секако, ќе бидете забележи на секоја плажа или базен.

Без разлика која боја ја преферирате, не дозволете летото да ви помине без ни една комбинација со точки.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДвојни дискриминирачки стандарди кои секојдневно ги користиме
Следна објаваЦрвениот костим за капење – хит помеѓу познатите модели!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР