Marmol Radziner скоро го реновираше станот во пространа мансарда со индустриски стил, кој се наоѓа во зграда од 1924 година, во уметничка област на Лос Анџелес …

Сопственикот на овој стан сакаше личен, машки простор, кој во исто време ќе биде едноставен и софистициран. Тој сакаше простор во кој ќе ги нагости како домаќин своите пријатели, а ние можеме да кажеме дека резултатот од реновирањето на овој простран дом е со пријатна сива и црна палета на бои.

Urbani losanđeleski loft

Две “vintage” фотељи, софа, отоман и голем тросед се удобно закотвени во овој пријатен простор за живеење. Во трпезаријата има голема маса од костен дрво со црна челична база, заедно со црни кожни Cassina Cab столици.

Urbani losanđeleski loft

Urbani losanđeleski loft

Urbani losanđeleski loft

Urbani losanđeleski loft

Urbani losanđeleski loft

Urbani losanđeleski loft

Urbani losanđeleski loft

Urbani losanđeleski loft

Кујната е опремена со уникатни црни плакари кои помогнаа да се создаде дефиниција за нов отворен распоред на просторот.  Еден ѕид во кујната, која се наоѓа зад мијалникот, декориран е со контрастни бели плочки.

Urbani losanđeleski loft

Urbani losanđeleski loft

Urbani losanđeleski loft

Urbani losanđeleski loft

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСофистициран гламур за машко купатило!
Следна објаваДвојни дискриминирачки стандарди кои секојдневно ги користиме
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР