Дизајнерот Харви Вајс создаде за себе бања од соништата.

NAMEŠTAJ

Кога ќе ги видите овие фотографии, ќе сфатите  дека и бањата наменета за еден маж, може да биде гламурозна и префинета.

Реновирајки го својот дом во Торонто, кој вклучуваше целосна трансформација, Харви сфати дека ова е идеална можност да создаде за себе бања каква сонувал. Резултатот е повеќе од добар, бидејќи тој успеа да создаде свој храм, пропорционален на големината и распоредот на шик машки детали и некои Арт Деко елементи кои одлично се вклопуваат во куќата од 1912 година, инспирирана од Арт Деко правецот.

TUŠ KABINA

Туш кабините се по практични од големите кади. Минијатурната верзија во форма на плетен модел на плочки на подот од кабината, одлично се вклопи со мермерните   ѕидови.

NAMEŠTAJФантастично долгата комода во комбинација со тројно огледало, совршено се вклопи во целата средина. Големината на комодата овозможи вградување на два мијалника и доволно простор за складирање на потребни мали нешта.

KOZMETIKA

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБезстрашниот Tim Hauard е новиот амбасадор на TAG Heuer!
Следна објаваУрбана мансарда во Лос Ангелес!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР