Пред се, терасата или балконот треба да се исчистат од нередот и се исфрлат непотребните работи. Подобро е да направите простор за мала маса и столчиња и да создадете на балконот своја зона релаксација.

Погледнете ги овие неколку примери и инспирирајте се:

Ако постојат работи за кои не сте подготвени да им кажете збогум, од нив можете да направите украси за вашите потреби.

На пример, старите канти и корпи можат да се искористат како садови за растенијата. Од конзерви и шишиња можете да направите оригинални вазни за цвеќе.

Зеленчук, овошје, јаткасто овошје и бобинки можат да се користат за декорација, како и цвеќињата, кои во моментов го исполнуваат балконот со шаренило..

Перници, ќебиња, свеќи и свеќници – тоа се работи кои што ви се потребни за удобноста на балконот.

Стан кој не е доволно простран за работно катче? Направете мини канцеларија токму на балконот!

Големиот како и малиот балкон, можат да се претворат во удобен и модерен простор каде што секој ден ќе уживате во убавината!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаједноставни освежувачки летни коктели со вермут!
Следна објаваДали сте подготвени за нова визија на љубовта?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР