Trinity College Library, Dublin, 1732

Biblioteca Casanatense, Rome, 1701

 

Biblioteca Joanina, Coimbra, 1728

 

Palàcio Nacional de Mafra, Mafra, 1755

 

Bibliothèque Sainte-Geneviève, Paris, 1850

 

Bibliothèque Nationale de France, Salle Labrouste, Paris, 1868

 

Bibliothèque de l’Hotel de Ville de Paris, Paris, 1890

 

Bibliothèque de la Sorbonne, Salle Jacqueline de Romilly, Paris, 1897

 

El Ateneo, Buenos Aires, 1919

 

Grimm Zentrum Library, Berlin, 2009

 

Stadtbibliothek, Stuttgart, 2011

Galeriesaal der Neuen Stadtbibliothek Stuttgart, Schwenkpanorama

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодерна и елегантна кујна со стил!
Следна објаваХороскоп од 10.07 – 16.07.2017 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР