Само пред неколку години, ние сме убедени, дека не можевте да си замислите како сами да го донесете вашиот нов плакар купен во Ikea , кој уште требаше да го составите кога ќе се вратевте дома, а сега ќе мора да ја усвоите и нивната нова вештина на готвење.

Ikea повторно дојде во вашите животи и постави нови правила. Ако Икеа ве направи превозник, монтажер и вистински мајстор, зошто да не ве направи вистински готвач?
Ако сте во потрага за едноставни рецепти, новите илустрирани  рецепти на Икеа се вистинска лесна работа за вас, и се нарекуваат ”Cook this Page”.

Секој рецепт се состои од една хартија погодна за готвење, на која се сите состојки наведени и презентирани во цртежи. Скиците ја покажуваат потребната количина на секоја од состојките, како и местото каде што треба да стои. Се соберете, врзете ја хатијата со храната и спремно уфрлете на печење.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВлeчки кои се продаваат побрзо отколку што се произведуваат!
Следна објаваХороскоп од 03.07 – 09.07.2017 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР