Ако сте од тие кои не можат да се контролираат во близина на чоколадо, а свесни сте дека шеќерот не му прави добро на вашиот организам и на вашата линија, за вас, откривме добри идеи за вашата дневна доза на шеќер, но оној здрав.

Инстаграм профилот „Foodbites“ објавува фоторафии на десерти, кои се невројатно примамливо аранжирани и здрави. Во рецептите како главна сосотојка се користи свежо овошје,  што се вклопува во естетски привлечните аранжмани во различни форми и бои. Сем со овошје, помеѓу рецептите можат да се најдат и тие со зеленчук.

Следниот пат кога ќе ви падне шеќерот,  само побарајте инспирација за десерти на овој Инстаграм профил.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУчеството е бесплатно | Уште денес и утре за пријавување на работилница за дизајн
Следна објаваНајдобри костими за капење за жени со мали гради!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР