Фотографката Loes Heerink ги сними оие неверојатни фотографии во Виетнам, будејќи се секое утро во 4 часот.

Серијата фотографии под името „Vendors from Above“ е настаната во утринските часови, кога продавачите, најчесто мигрантки, ги полнат своите велосипеди со свежо цвеќе, овошје или зеленчук.

Временските прилики за Loes Heerink понекогаш биле предизвик, затоа што таа морала да чека на студениот дожд и да направи некоја од своите прекрасни фотографии. Но како што таа вели, сето тоа вредело, бидејќи, токму некои од нејзините најдобри фотографии, настанале после дожд или олуја.

Heerink со часови стрпливо ги чекала продавачите околу мостовите на Ханој, снимајќи ги, додека тие несвесно поминувале под мостовите.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧевлите на Jimmy Choo – се одличен избор за невести!
Следна објаваКапачки костими за рамен стомак!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР