Amara superjahta - nova Oceanco lepotica

Amara е новиот возбудлив концепт на супер јахта, која ја претстави блијантниот тим на Oceanco компанијата, за време на саемот на наутика во Дубаи.

Amara superjahta - nova Oceanco lepotica

Овој брод со должина од 120 метри кој што можете да го видите во нашата галерија,  е резултат од соработката со Sam Sorgiovani Designs и претставува величенствен проект, осмислен така, да понуди доволно простор за 20 гости во луксузна и многу раскошна атмосфера.

Amara superjahta - nova Oceanco lepotica

Главната палуба на оваа јахта има базен со бар, отворени балкони и голем простор за забава, додека палубата за сончање е лоцирана пред киното на отворено. Други подеднакво импересивни погодности се големиот велнес дел, каде патниците веројатно ќе го поминуваат најголемиот дел од своето време.

Amara superjahta - nova Oceanco lepotica

Amara superjahta - nova Oceanco lepotica

Сопствениците  на оваа прекрасна јахта ќе добијат прилика да уживаат во големиот мастер апартман, кој има прекрасен базен и al-fresco трпезарија, што секако ќе ви даде на знаење дека оваа јахта е создадена за вашето внимание и вашите пари.

Amara superjahta - nova Oceanco lepoticaAmara superjahta - nova Oceanco lepotica

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДизајнерски чоколадни бонбони!
Следна објаваMonique Lhuillier – колекција на венчаници за 2018 година!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР