Вистинска шарена рапсодија на чоколадни бонбони во кои подеднакво ќе ужива вашето непце и вашите очи.

Чоколадни бонбони со карамел, малина, кокос или можеби темно чоколадо, а што ќе речете со бурбон или мача чај?

Без разлика што лично преферирате, сигурни сме дека секој од нас би застанал и со воодушевување би се одлучил да ја тестира секоја бонбона, додека не ја најде највкусната.

Овие мали чоколадни бонбони се рачно изработени и се дело на слаткарницата  Stick with Me од  New York.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНагласените ракави се хит на сезонава!
Следна објаваAmara е нов возбудлив концепт на супер јахта!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР