McLaren Super Series – на овогодишниот саем во Женева, го претстави врвниот модел Velocity – McLaren 720S

Besprekorni McLaren 720S Velocity

Брилијантниот тим на McLaren Special Operations, ќе им даде на потенцијалните купувачи да користат неограничена опција на персонализација, нагласувајќи го новото ниво на ексклузивност. Во овој случај, MSO одлучи дека прексрасната скулптура на 21 век може да биде совршена почетна точка за уникатно и неверојатно прилагодено возило.

Velocity е со две бисерно црвени бои на предниот дел и на горните панели, која со карбонската хауба која се прелева во Vulcano црвена нијанса на страна и во задниот долен дел, го нагласува секој непходен дел на овој модел.

Besprekorni McLaren 720S Velocity

Треба да се спомнат и металик бронзаните точкови или сјајниот карбонски заден дел…во патничката кабина, атмосфетата е супер луксузна.

Карбон црната Alcantara кожа, креира прекрасен контраст со Haris црвените кожни детали кои можеме да ги видиме на воланот, вратата и седиштата. Цената на McLaren 720S Velocity се движи од 410.000 €, а доколку клиентот сака прилагодување, може да биде и многу повеќе. Ви доловуваме дел од фотосесијата на McLaren 720S Velocity.
Besprekorni McLaren 720S VelocityBesprekorni McLaren 720S VelocityBesprekorni McLaren 720S VelocityBesprekorni McLaren 720S VelocityBesprekorni McLaren 720S VelocityBesprekorni McLaren 720S VelocityBesprekorni McLaren 720S VelocityBesprekorni McLaren 720S VelocityBesprekorni McLaren 720S Velocity

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБермудски триаголник | Теоријата речиси разјаснета
Следна објаваShigir Idol- Најстарата слулптура на светот
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР