Како што ни се приближува пролетта, забележуваме пастелна палета околу нас – така да полека почнавме да размислуваме за Велигден и декорацијата за нашиот омилен празник. Најдовме неколку интересни идеи за боење на велигденските јајца, за кои не мора да се варат во 4 различни бои….

Токму затоа, што нема поубава забава од цртање на јајцата со сопствените деца, мораме да признаеме дека овие декорации се инспиративни за се она, што Велигден ни носи! Во нашата галерија погледнете ги овие 14 прекрасни идеи за декорирање на велигденските јајца, кои можат да ви послужат какао инспирација….

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТрендовите на убавина од 90-тите се вратија во голем стил!
Следна објаваШто прво забележуваат гостите во вашиот дом?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР