Piazza del Duomo e главниот милански плоштад.

Токму на оваа локација сместен е интересен пентхаус со прекрасен поглед на плоштадот и Базиликата, но и на целиот град. Цената на овој пентхаус е околу осум милиони евра. Има површина од 600м2 и околу 200м2 тераса, а се простира на две нивоа. Се наоѓа на шестиот спрат, до кој ве води приватен лифт. Кога ќе се качите, наидувате на големо влезно фоаје, кое ве води до дневниот престој, терасата од 40м2 и балконот кој го завзема целиот спрат.

Пентхаусот има  кујна, 4 спални соби, работна соба, џакузи, сауна и одвоени купатила, но, и уште еден апартман со купатило и балкон.

На осмиот спрат се наоѓа најголемиот балкон со солариум, кој е опремен и декориран, од каде се гледа Катедралата и целиот град. Овој пентхаус треба да се реновира и модернизира и секако, му треба централно греење и клима. Да напомене дека со станот одат услугата на консиержот и посебен паркинг простор.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваLaura Biagotti,s/s 2017
Следна објаваМодерни ламби и лустери од Louis Poulsen!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР