Дали јапонците отидоа предалеку?

Јапонија е апсолутно лудо и неверојатно место – место кое секогаш ќе ве импресионира и изненади со своите креации и фантазии. Па така и KitKat Sushi барот. За да го прослават новото отворање на Kit Kat дуќанот во Ginzа, Nestle одлучи да продава Kit Kat sushi во кутии, на ограничено време. Велат дека ова суши е повкусно отколку што изгледа?!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДрвена или пластична даска за сечење?!
Следна објаваЕвропски дестинации за меден месец со мал буџет!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР