Рецепт за најдобро smoothie кое гарантира губење на килограми, а најдобро е да го испиете наутро (со мала гимнастика и правилни оброци во текот на денот).

1 средно киви

2 кришки непрскан лимон со кора

7-10 листови магданос без дршки

6-8 листови нане

100 мл чиста вода

лажиче мед

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава“Kammerspiel”- повеќенаменско парче мебел!
Следна објаваАко сте поканети на свадба – ние ви нудиме неколку идеи!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР