Секој од нас сака да добие цвеќе и сите го обожуваме сладоледот, така ли е? Токму така, слаткарницата iCreamy во Сиднеј Австралија, одлучила да ги спои овие две работи и да создаде најубав сладолед што некогаш сме го воделе!

Наместо вообичаениот изглед кога топче сладолед се става на корнет, оваа слаткарница изработува цветови од сладоелед кои со тешко срце се јадат заради нивната убавина.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБал под маски, (најатрактивните дестинации во светот)
Следна објаваСтан во поткровје што би ги посакал секој маж!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР