Дизајнерското студио Snøhetta, неодамна заврши со работа на новата куќа на дрво во северна Шведска – станува збор за идилична куќа на дрво, која е се, само не мала. Оваа совршена зимска викендица се наоѓа 10 метри над земја и поставена на 12 столбови за да можат посетителите да имаат најубав поглед на поларната светлина.

Со поглед кон шведска Лапонија до реката Lule и aurorа borealis на северната хемисфера, оваа 6 катна викендица на дрво апсолтно освојува.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБританскиот ASOS со совршени венчаници и прифатливи цени!
Следна објаваBella и Gigi Hadid позираат за пролетната колекција на Fendi!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР