Сестрите и супер модели Џиџи и Бела Хадид, работат на уште еден заеднички проект. Станува збор за новата пролет/лето 2017. кампања на брендот Fendi . (Пред тоа ја работеа кампањата за Москино и на Карл Лагерфилд)

Оваа кампања е снимена во Париз, а девојките позираат во vintage атмосфера, инспирирана од класичниот француски рококо стил.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗимска идила во модерна куќа на дрво!
Следна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (23.01 – 29.01)
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР