5 намирници со 0 калории за меѓуоброци!

5 намирници со 0 калории за меѓуоброци!

Овие супер здрави намирници согоруваат повеќе калории, а самите имаат готово нула калории. Затоа ако размислувате за здрав начин на живот, добро размислете што ќе консумирате за да го спречите гладот и да се ослободите од вината на консумирање на додатни калории.

Јаболки

Јаболките се совршен избор за возрасните – ако почувствувате пад на енергијата на работа во попладневните часови, исечето го јаболкото на повеќе мали парчиња. Додадете малку путер од кикирики како додатна количина на протеини, заради кои ќе издржите сити до вечера.

Цвекло

Салатата од цвекло е вкусен меѓуоброк, кој нема да ги поремети другите ваши оброци.

Кељ

Оваа популарна супер храна, не брои калории. Ако се обидувате да намлите внес на калории без да се одкажувате од храна, едноставно – заменете ја зелената салата со кељ и ќе се најадете, внесувајќи скоро 0 калории.

Јагоди

Навистина е тешко да се поверува дека нешто толку вкусно може да биде без калории, Затоа кога следниот пат ќе посакате да каснете нешто слатко, одлучете се за јагоди како замена за десерт.

Боранија

Салата со боранија е здрав, вкусен меѓуоброк со малку калории.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБрендот Saint Laurent со провокативна пролетна кампања!
Следна објаваМладешки дух во пролетната колекција на Emporio Armani!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР