0Свечениот, празничен маникир треба да биде посебен. А за тоа како точно ќе изгледа, одлучувате вие самите. Доколку сакате маникир на тема новогодишни и божиќни празници, постојат безброј начини да експериментирате со празничните зимски мотиви. Снегулки, ирваси, новогодишна елка, капата на Дедо Мраз, традиционалните лижавчиња, снегот – препуштете се на вашата желба и мечти. Играјте си со нијансите: ноктите со снегулки може да бидат не само снежно-бели, туку и во боја на злато или црвена нијанса – не постојат ограничувања. Како инспирација, ви нудиме 80 необични идеи кои може да се пронајдат на социјалната мрежа Инстаграм. Одберете ја омилената тема за вашиот празничен маникир.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовршено дизајниран мал стан!
Следна објаваЗдрав и едноставен доручек со питаја!
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ