0Празниците се на прагот, па најверојатно веќе ја одбравте новогодишната и божиќната тема за вашиот дом. Ја накитивте елката, украсивте прозорците и внесовте празничната магија во секое  катче од животниот простор. Но, што е со вашите нокти? Постојат безброј убави дезени со различни теми, но оваа зима, најголемиот тренд се снегулките, а воедно и една од најдобрите теми која можете да ја одберете за престојните празници и снежните денови. За таа намена, ви претставуваме низа инспиративни предлози за модерен и декоративен празничен маникир. Погледнете ги фотографиите во галеријата и одберете ја омилената идеја.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧоколаден колач за кој ви се потребни 2 минути!
Следна објаваМалку поинакви новогодишни елки!
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ