1Како и секоја година во студениот декември, Victoria’s Secret одново ги загреа срцата на своите женски, но и машки обожаватели со пригодна божиќна кампања и видео. Adriana, Alessandra, Elsa, Lily, Jasmine и Josephine се убавиците кои го снимија симпатичното промотивно видео за празничната кампања на омилениот бренд на припадничките на понежниот пол. Овојпат, како музичка подлога е искористена познатата божиќна песна “Santa Baby”, а ангелите мамат возвишки, танцувајќи облечени во долна облека од специјалната празнична колекција.

СПОДЕЛИ
Претходна објава“Puma Basket”, апсолутен императив за 2017
Следна објаваJOHNNIE WALKER BLENDERS’ BATCH RED RYE FINISH, виски за модерното време
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ